Жатецький хміль (Saaz):
Таку назву житецький пивний хміль придбав у зв'язку зі своїм походженням у перші з нього почали варити пиво в Чехії в місті під назвою Жатець, зараз цей хміль вирощують так само в Новій Зеландії, Бельгії та в Америці.
Жатецький сорт хмелю широко використовується в пивоварстві, починаючи ще з далеких 1840-х років, він є основним індигрієнтом у пиві низового бродіння, сьогодні він є ключовим індигрієнтом у пільзнері. На щастя для пивоварів нам не потрібно їхати до Чехії, щоб зробити гарне пиво, тому що купити жатєцький хміль ми можемо і у нас. Використовуючи перевірені рецепти з пивоваріння та маючи всі необхідні для його приготування, ми можемо спробувати одним із найкращих сортів пива прямо у нас вдома. Купити книги з рецептами з пивоваріння ви можете також у нас на сайті.
Унікальність цього сорту полягає в тому, що його альфа кислоти знаходяться на дуже низькому рівні 2,0%-6,0%, додаючи цей жатецький хміль у пиво, ви надаєте йому тонкого аромату і тонкої гіркоти.
Велика кількість поліфенолів допомагають знизити окислювальні процеси в напої, тим самим збільшуючи термін його зберігання.
Хміль жатецький не є стійким сортом від бактеріальних грибків та різних цвілевих шкідників.
Темпи росту і дозрівання хмелю протікають по-різному, залежно від того де він виріс, і цей хміль досить складно збирати з його дрібних світлих шишок. Але все це не заважає Батецькому хмелю бути популярним у людей, які займаються пивоварінням по всьому світу по всьому світу.
Застосування: Світлий Лагер, Пільзнер, Бельгійський Ель, Всі Лагери, Бурштиновий Лагер, Темний Лагер
У складі: Альфа-кислота 2.0% - 5.0%, бета-кислота: 7.0 - 8.0%, когумулон: 23 - 28%, Всього ефірних олій: 0.4 - 1.0 мл /100 гр.
З них: Мірцен: 42% Гумулен: 19% Каріофілен: 6% Фарнезен: 15%
Зберігання: Хміль зберігає 45%-55% альфа-кислоти після 6 місяців зберігання при 20 градусах C