Піно Нуар спочатку вирощувався в Бургундії і Шампані, цей сорт винограду знайшов розповсюдження в Німеччині та інших виноградних зонах світу. В Італії він вирощується перш за все в Трентіно Алто Адідже і в Ломбардії.
За своїми ампелографічними характеристиками сорт не є однорідним, представляючи собою два біотипи, які відрізняються в залежності від мети селекції за формою листа, по виличині і формі грона, за виробничим потенціалом. окулярами зеленувато-білого кольору, лист середніх розмірів, округлої форми, трилопатевий, з кромкою у вигляді келиха, щільний, темно-зеленого кольору, нижня сторона листа злегка пухнаста. но-фіолетового кольору з пруїновим нальотом, легка; м'якоть соковита, солодка, простого аромату.
Вегетативна і морфологічна характеристика: Виноградний кущ середньої сили росту і середнього розпускання очей, пагони розгалужені, проміжні міжвузля середньо-короткі.
Піно Нуар з вирощування і підрізування піддається різним типам формування, за умови, що б вони не будуть занадто розтягнутими і рясними. ой.
Ущільнюючи посадки, можна досягти значної врожайності.
Рання доба дозрівання.
Чутливий до таких хвороб, як до ботрису, а також трохи до хлорозу. Тому при вологому кліматі необхідне проведення зелених операцій.
Даний сорт дає вина високої якості, як при обробці вина по червоному, так і по білому способу. При обробці по червоному способу дає вино делікатне, яке в міру старіння стає більш виразним;
Існує клон: Піно Нуар VCR9 клон середньої сили росту, має маленьку гроно, напівкомпактну, циліндричної форми, часто з коротким крилом. були виявлені смакові та нюхові властивості інтенсивності, гармонії та тіла. Загальна оцінка хороша.
Також інші клони в розмноженні: LB49/5V 17 /SMA185 /SMA 191 /SMA 201