Незвичайний винний сорт Гурзуфський рожевий з незвичайними органоліптичними та фізико-хімічними властивостями, виведений у 1982 році у лабораторії відомим селекціонером Павлом Яковичем Голодригою. Отриманий шляхом схрещування сорту Мускат ВІР та Магарач 124-66-26.
Робоча назва або синонім винограду Гурзуфський Рожевий – Павло Голодрига 22.
Близько 40 років доктор біологічних наук Голодрига. Адже його основні принципи та критерії були такі: якість лози, продуктивність використання винограду, потенціал та універсальність сорту, а також його стійкість до зовнішніх факторів та несприятливих біологічних та біотичних хвороб, травм та шкідників виноградної лози, стійкі характеристики, фактори середовища розташування та терміни дозрівання винограду при оптимальних температурах.
Виноград Гурзуфський Рожевий – багатосторонній універсальний сорт досить раннього терміну визрівання. Квітка переважно обох статей. Кетяги циліндро-конічної форми, злегка пухкі, маса грона 300-500г. Ягода середнього розміру, округла, темно-червоного кольору, у деяких регіонах буває рожева. Шкірка ягоди щільна, м'якуш виражений соковитий. Смакові показники з органолептики: відкритий смаковий букет із насиченим мускатним ароматом та смаком троянди. Ягоди масою 4-5 г, у ягоді 3-4 кісточки середнього розміру. Врожайність дуже висока 13-15 тонн на гектар, при сахаронакопичення 25-29%, при кислотності, що титрується, 6-7 г/дм3. Кущі сильнорослі. Добре виноград адаптується до кліматичних умов, визрівання лози відмінне. Рекомендоване навантаження на кущ до 40 вічок та обрізання на 2-4 вічка. Саджанці винограду Гурзуфський рожевий неодноразово тестувалися на стійкість до мильдью, сірої гнилі, морозостійкість до -25 ° С і за лабораторними даними сорт стійкий до кореневої філоксери (Філлоксера являє собою комаху, схожу на вид на тлю, завбільшки не більше1. Рекомендується споживати свіжозрізані грона. Смак гармонійний, медово-мускатний із післясмаком троянди. Гурзуфський Рожевий рекомендуємо всім виноградарям і підприємцям, які вирощують виноград з комерційною метою, для виноробів це преркасні виноматеріали для приготування благородних напівсолодких, червоних і рожевих десертних вин. Також часто сік Гурзуфського Рожевого використовують у суміші з іншими сортами винограду при бродінні, з чого виходить дуже незвичайний смаковий букет. Оцінка експертів-дегустаторів молодого виноматеріалу 7,9-8,0 бала. Також часто сік Гурзуфського Рожевого використовують у суміші з іншими сортами винограду при бродінні, з чого виходить дуже незвичайний смаковий букет.